Hakkımızda Geri

UNITEC MAKİNE SAN. İMT. İTH. VE TİC. A.Ş.

Üretiminize değer, gücünüze güç katar!

UNITEC Makina’ya hoş geldiniz.

Dünya’nın birçok yerinde üstün teknolojilerle üretilen metal işleme makinalarına ulaşmanız göründüğü kadar kolay değildir. Bu makinaları en iyi koşullarda sahip olup aynı zamanda servis imkanlarının da ulaşılabilir olması oldukça önemlidir.

UNITEC Makina dünyanın kaliteli metal işleme makinalarını 2008 yılından bu yana Türkiye Sanayisine sunmaktadır. UNITEC Makina ürün portföyünü sürekli geliştirerek, bugün Takım Tezgahları sektöründe satış ve servis hizmetini profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

UNITEC Makina Türkiye’nin üretim gücüne inanarak sunduğu teknolojileri Türkiye’nin en iyi üretici kuruluşları ile buluşturmaktadır ve günümüzde makina yatırımları konusunda danışılan öncü kuruluşlar arasında yer almaktadır.

UNITEC Makina ile ulaşabileceğiniz dünya markaları;

Japon Tsugami  - CNC Kayar Otomat, Torna Makinaları,

Japon Fuji - CNC Otomatik Yüklemeli Torna Makinaları,

Japon Enshu - CNC Yatay  İşleme Merkezleri.

üreten firmalarının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.

2010 Yılından Bu Yana Hizmet Alanını Genişletmek İçin;

Avusturya Emco Maier – CNC Takım Tezgahları (Dik ve Yatay Torna ve Dik İşleme Merkezleri, 5 Eksen),

Alman Handtmann -  CNC Yatay 5 Eksenli İşleme Merkezleri,

Japon O-M Ltd. - CNC Dik Torna Tezgahları,

Alman Kapp-Niles - CNC Dişli Taşlama Tezgahları,

Amerikan-İngiliz Hardinge & Bridgeport  - CNC Torna Makinaları, Dik İşleme Merkezleri,

Alman Hedelius  - Sabit Tabla, Kolon Hareketli 3 Ve 5 Eksen  İşleme Merkezleri,

Alman LPW - Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları,

İtalyan C.L.C. - Dişli Azdırma Makinaları,

Amerikan Kellenberger - Taşlama Grubu.

Avantajlarınız:

Kaliteli ve özgün teknolojik çözümler

Yedek parça kullanılabilirliği

Nitelikli UNITEC MAKINA servis çalışanları ile hızlı servis desteği

7/24 teknik destek hatları, günün yirmi dört saati yardım ve destek

Üretim süresini optimize etmek için yüksek uzmanlık bilgisine sahip uygulama teknisyenleri

UNITEC Makina’nın sizin için çalışmasına fırsat vererek muhteşem hizmetlerimizden faydalanın.

Daha fazla bilgi almak için +90 216 415 44 55 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Temsilcilikler Tarihçesi

Precision TSUGAMI

Doğruluk, Hız ve Rijitlik

Tsugami Dünya çapında hassas CNC kayar otomat üreticisi olarak bilinir. 1937 yılında kurulan ve bugüne kadar yüksek hızda, yüksek doğrulukta ve rijitlikte hassas makina üretimi yapmaktadır. Tsugami'nin üretim portföyünde çap 1 mm'den çap 38 mm'ye kadar çeşitli modellerde CNC kayar otomat bulunmaktadır. Bununla birlikte CNC torna, işleme merkezleri, CNC silindirik taşlama, ovalama, ve lebleme makinaları da Tsugami'nin ürün portföyünde bulunmaktadır.

Tsugami CNC kayar otomat üretimlerinin yapıldığı Japonya'daki fabrikaları:

Nagaoka Fabrikası (kayar otomat üretimi, taşlama tezgahı üretimi)

Shinsyu Fabrikası (torna ve işleme merkezi üretimi)

Takami Fabrikası (ovalama-lebleme makina üretimi)

Niigata Fabrikası (torna ve işleme merkezi üretimi)

EMCO Group

EMCO Group 65 yıl önce kurulan CNC torna üretimi ile başarıyı yakalayan Avusturya merkezli bir firma olup Kuhn Holding GmbH'a bağlı grup firmalardandır. Avusturya, Almanya ve İtalya'daki üretim fabrikalarıyla Avrupa'nın lider CNC takım üreticilerinden birisidir. EMCO Group Avrupa Makina Üreticiler birliğine EMCO, FAMUP ve MAGDEBURG alt firmaları ile üyedir.

EMCO Group ileri derecede mühendislik kullanarak ve gelişime açık yaklaşımı ile üretime dönük takım tezgahları üretmekte olup üretim portföyünde 4'' aynalı tornadan 31'' aynalı tornaya kadar C-eksenli Y eksenli, çift ayna çift taret, çift ayna 3 taret torna tezgahları, CNC dik tornalar, CNC dik işleme merkezleri ve CNC 5 eksenli işleme merkezleri bulunmaktadır. EMCO Group'un 800 çalışanı bulunmaktadır.

EMCO Maier-Avusturya Fabrikası / EMCO Magdeburg-Almanya Fabrikası / EMCO Famup-İtalya Fabrikası

HARDINGE

Hardinge 1980 yılında süper hassas ve genel amaçlı torna tezgah üretimine başladı. Hardinge CNC torna, CNC işleme merkezi, taşlama ve iş parça sıkma sistemleri üreten ABD merkezli lider takım tezgah üreticilerindendir. Hardinge ABD, İngiltere, İsviçre, Almanya, Tayvan ve Çin'de bulunan fabrikalarında 1100 çalışanıyla birlikte faaliyetlerini yürütmektedir. Özellikle sert metal tornalamaya dönük sistemleri ile müşterilerine hassas çözümler sunar.

HANDTMANN

Handtmann A-Runkt Automation, Global bir grup olan Almanya merkezli Handtmann gruba bağlıdır. Handtmann grubun 2300 çalışanı ve 135 yıllık bir geçmişi olup 25 yıldan fazla bir süredir yüksek hızlı CNC işleme merkezi üreticisidir. Ürün portföyünde, PBZ profil işleme merkezi, GANTRY portal tip işleme merkezi, UBZ universal tip işleme merkezi ve HBZ yatay 5 eksen işleme merkezi bulunmaktadırç Özellikle havacılık endüstrisi için dizayn edilen HBZ Aerocell modeli tablası 4x2 mm'den 7x2 mm'ye kadar, iş mili 180 kw ve 30.000 rpm kadar ve bununla birlikte özel birleştirilmiş palet değiştirme sistemi ile aluminyum işlemede dakikada 41 kg talaş tahliyesi imkanı sunmaktadır.

KAPP-NILES

KAPP grup yenilikçi teknolojisiyle, dişli ve profil taşlamada yüksek hassas sistemler sunar. Dünya çapında 6 farklı fabrikada 800 çalışanı ile faaliyetini yürütmektedir. KAPP grup sürekli araştırma ve geliştirme, ileri dizayn ile üretim ve mükemmel desteği ile kompleks uygulamalarda müşterileri için özel çözümler sunar. KAPP otomotiv, havacılık, redüktör ve kompresör endüstrisi için makina ve takım üreten önemli firmalardandır.

NILES 1980 yılında Berlin'de kuruldu. NILES uzun yıllardır en büyük hassas takım tezgahı üreticilerindendir. 1997 yılından itibaren KAPP gruba bağlıdır. NILES taşlama makinaları genellikle rüzgar enerjisi, tren, dişli teknolojisi ve madencilik endüstrisinne hitap etmektedir.

ENSHU

ENSHU Dünya çapında Japonya merkezli teknoloji tedarikçisidir. 1920 yılında Tokyo ile Osaka arasında Hamamatsu şehrinde kuruldu. ENSHU ilk olarak dokuma makinalarının üretimi ile başladı. 1970 yılında otomatik dokuma tezgah üretiminde market lideriydi. 1930 yılında takım tezgahları üretimine başladı. Özellikle frezeleme ve özel amaçlı makinaların üretimiyle 1960 yılında Japon motorsiklet endüstrisinin gelişmesiyle birlikte ENSHU büyük bir gelişim segilemiştir. Honda, Kawasaki ve Yamaha ENSHU'nun 2010 yılında 90. yıl dönümünde Japonya'da üretim tesisleri ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da satış ve servis ağı ile küresel bir oyuncu haline gelmiştir. Bugüne kadar ENSHU yaklaşık olarak 30.000'den fazla makina üretmiştir. 4.000'den fazla işleme hattı Dünya çapında birçok yerde kullanılmaktadır.

FUJI

7 Nisan 1959'da FUJI MACHINE MFG CO. olarak Japonya'da kurulmuştur. FUJI'nin ilk ürettiği makinaları FS serileri olarak adlandırıldı. Kısa zamanda sanayinin favori makinalarından biri oldu. Aynı yıl üretim fabrikalarını arttırdı. Takım tezgahlarındaki tecrübesiylw FUJI otomatik yüklemeli tezgahların üretimine başladı. Bugüne kadar 100'den fazla model üretti. Günümüzde FUJI müşterilerine anahtar teslim otomatik yüklemeli boşaltmalı CNC torna tezgahları üretmektedir.

EMCO-MECOF

EMCO-MECOF 1947 yılında İtalya'da kuruldu. 1960 yılında ilk CNC freze tezgahını üretti. 1983 yılında ilk otomatik 5 eksen işleme kafasını üretti. MECOF 45.000 metre kare fabrikasıyla EMCO gruba bağlı olarak faaliyetini yürütmektedir. EMCO-MECOF portal tip ve köprü tipi freze makinaları üretmektedir.

KELLENBERGER

HARDINGE 1890 yılında Hardinge Brothers Inc. adı ile Amerika Birleşik Devletleri Elmira New York’da kurulmuştur.

1995 yılında, Hardinge Inc. olara adını değiştirmiştir. Aynı yıl Kellenberger taşlama firmasını satın almıştır.

Hardinge tornalama, frezeleme, taşlama ve iş parça yakalama sistemleri üretimi konusunda dünyaca ünlü firmalar ile faaliyet göstermektedir.

Bridgeport, Hardinge, Hauser, Kellenberger, Tschudin, J&S, USACH, Voumard, Forkardt

KELLENBERGER 1917 yılında, Leonhard Kellenberger tarafından İsviçre St. Gallen’de kurulmuştur.

1956 yılında, ikinci kuşak Edgar Kellenberger firma Genel Müdürü olmuştur.

1989 yılında, üçüncü kuşak Jürg Kellenberger firma Genel Müdürü olmuştur.

1995 yılında Hardinge Grup firmasına dahil olmuştur.

VOUMARD 1939 yılında Bertrand Voumard tarafından kurulmuştur.

2014 yılında HARDINGE tarafından satın alınmıştır. 9.000 den fazla makinası Dünya genelinde çalışmaktadır.

2000 yılında İsviçre menşeili HAUSER-Jig Taşlama ve TSCHUDIN-Silindirik Taşlama firmaları grubuna katılmışlardır.

2010 yılında İngiltere menşeili JONES & SHIPMAN-Silindirik Taşlama satın alınmıştır.

2012 yılında ABD menşeili USACH firması satın alınmıştır.